Dideli maišai didelei plėtrai: įsigijusi naują įrenginį bendrovė įdarbina po vieną darbuotoją kasdien

„Dideli maišai – dideliam verslui!“ – toks yra bendrovės „4BIG“ šūkis.  Šį šūkį bendrovė taiko savo klientams, tačiau neseniai jos vadovai nusprendė, jog atėjo laikas plėstis ir patiems. Bendrovė įsigijo modernų spausdinimo įrenginį, galintį atspausti logotipus ir techninę informaciją ant abiejų didžiulio maišo pusių iškart. Šiai stambiai mašinai reikia operatorių – todėl bendrovės kolektyvas išaugo bent trečdaliu ir tai dar ne pabaiga. Iki šiol darbuotojus tik iš Širvintų kvietusi bendrovė dabar naujų kolektyvo narių dairosi ir aplinkiniuose miesteliuose.

Dirba keturis kartus greičiau, gali sumažinti kainas

„Didžiausia mūsų klientų kategorija – agroverslas. Į maišus pakuojamos trąšos, grūdai. Taip pat turime klientų iš cukraus, maisto pramonės, kartais į didmaišius pakuojami ir drabužiai“, – sakė bendrovės „4BIG“ vadovas Julius Vaznelis.

Vieno maišo talpa – nuo pusės iki 2 tonų. Ankstesnė spausdinimo mašina spausdindavo tik ant vienos maišo pusės, todėl, norint nudažyti ir antrąją pusę, darbuotojams tekdavo visus šiuos maišus surinkti ir grąžinti į pradžią  – kad jie būtų dar kartą perleisti per įrenginį. Vadovo teigimu, ilgainiui senoji mašina pradėjo nebetenkinti nei savo greičiu, nei spaudos kokybe.

Vienoje maišo pusėje dažniausiai spausdinamas bendrovės logotipas, kitoje – techninės specifikacijos. Ant maišo atspaudžiama informacija apie viduje esančią žaliavą, jei tai trąšos – apie galimą jų kenksmingumą aplinkai.

„Naujoji spaudos mašina vienu metu gali ant vienos pusės spausdinti keturiomis, ant kitos – trejomis spalvomis“, – sako J. Vaznelis.

Vien tai, kad maišo per įrenginį nereikia leisti du kartus, gamybą paspartina dvigubai. O kadangi ir pati spaudos mašina yra greitesnės ir galingesnė, „4BIG“ šiuo metu gali  atspausdinti informaciją ant 4 kartus didesnio kiekio maišų.  Iš viso – nuo 15 000 iki 25 000 maišų per parą. Žinoma, kol kas nėra tokio didelio jų poreikio. Tačiau įsigijus sparčiau dirbančią mašiną, pasak bendrovės vadovo, atsirado galimybė dažyti maišus efektyviau ir sukurti didesnį produkcijos kiekį.

Spaudos mašina – ne paskutinis pirkinys

Ši mašina kainavo apie 100 tūkst. eurų. Padariusi tokią investiciją bendrovė ieško klientų ir užsienyje – pradėjusi didmaišius eksportuoti į Latviją ir Švediją,  „4BIG“ ruošiasi bendradarbiauti su klientais iš Skandinavijos, Prancūzijos, Airijos.
Didmaišiai sudaro apie 90 proc. šios bendrovės produkcijos, tačiau gaminami ir tentai derliui ar mėšlui stambiuose ūkiuose uždengti.

Įsigijus naująjį įrenginį prireikė ir žmonių. Bendrovės kolektyvas išsiplėtė trečdaliu, tačiau darbuotojų vis dar ieškoma. Kol kas visi – iš Širvintų miestelio, tačiau J. Vaznelis teigia, jog jau pradeda dairytis žmonių ir Ukmergėje, Maišiagaloje ar kituose aplinkiniuose miesteliuose. Jiems būtų kompensuojamos transporto išlaidos.

Naujai įsigyta spaudos mašina – viena geresnių rinkoje. O „4BIG“ toliau apsipirkinėja: netruks bendrovę pasieks įrenginys, kuris galės įvairiai karpyti polipropileno medžiagą ir netgi atlikti dalį siuvimo operacijų.

Tai dar labiau paspartins gamybą, leis siūti įvairesnius, įvairioms paskirtims tinkamus didmaišius.

Pranešimą paskelbė: UAB "4 BIG"
„BNS Spaudos centre“ skelbiami įvairių organizacijų pranešimai spaudai. Už pranešimų turinį atsako juos paskelbę asmenys bei jų atstovaujamos organizacijos.
2016-11-18 13:51
Savivalda, regionai, Pramonė, gamyba
pasidalinti
atgal